Posláno autorem: SkyRaT | 11 listopadu, 2007

Nagashima Spaland

Opožděně, ale přece. Zpětně se pokusím okomentovat náš výlet do Nagashima Spaland, zábavního parku.

Jedná se tedy o zábavní park, podobný tomu, který můžete navštívit například ve vídeňském Prateru. Všude, kam se podíváte, samé atrakce pro všechny věkové kategorie, ze všech stran se line veselá hudba cirkusového žánru. Cukrové vaty, zmrzliny, cinkrlátka, mončičáci, gumové pendreky a hlavně nezapomenutelné přepálené promaštěné jídlo z fast foodů. Vzhledem k tomu, že se blíží konec sezóny a nemusíme se brodit zkrz davy lidí, náš úkol je jasný. Musíme vyzkoušet co možná nejvíc atrakcí. K tomu nám má pomoci permanentka na celý den a všechno, která se v našem případě několikanásobně vyplatila.

Abychom toho stihli maximálně, vyrážíme časně z rána a to ve složení: Honzík, Michal, Ronny, Mitsuyo a já. Ronny absolvuje tento zážitek již podruhé, protože se při první návštěvě nemohl dosyta nabažit.

Nevím, zda to nebyla chyba, ale jako první atrakci jsme si dali tu nejdrsnější. Jmenuje se Steel Dragon. Pro mě to byl zážitek na plné čáře, protože jsem na něco takového nebyl vůbec zvyklý. Jedná se o obří roller coaster a já byl pouze na mnohem mnohem menším jednou v Prateru a to je vše. A teď toto 🙂

Roller coasterů jsme vystřídali hodně, snad všechny. Měli jich tam tolik druhů: vzhůru nohama (Space Loop), vývrtky, staré dřevěné, které měly účelnou tendenci se každou chvíli rozsypat, a další obracečky žaludku. Zajímavým roller coasterem byl ten, co po krátkém ale prudkém sjezdu zahučel přímo do vody. Užasné bylo, jak se zvedla obrovska vlna o prední hranu vozíku.

Atrakce houpačkového typu jako tato nebo tato mně osobně moc dobře nedělaly. Ba dokonce mi dělaly zle. Proto jsem je dále nevyhledával. Až jsem se divil, že obyčejná houpačka mi zvedne kufr, ale volný pád, či vystřelení do vesmíru nikoliv. Po houpačce jsme si dali jednu uklidňující jízdu na velekole.

Mimo roller coasterů jsme si také vyzkoušeli všemožné soutěže.

Prostě zábava jak se patří.

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Kategorie

%d blogerům se to líbí: